Sandomierz - Kazimierz Dolny

W ramach oferty zapewniamy:

– przejazd klimatyzowanym autokarem

– 2x nocleg

– 2x (śniadanie + obiadokolacja)

– opiekę pilota Biura Podróży Hejhoo podczas całego wyjazdu

– ubezpieczenie NNW

– zwiedzanie Zamku Krzyżtopór w Ujeździe 

– zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem

– Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu

– Starówka

– Wąwóz lessowy Królowej Jadwigi

– Brama Opatowska

– Kazimierz Dolny – zwiedzanie z przewodnikiem

– Góra Trzech Krzyży

– Rejs statkiem wycieczkowym

– Nałęczów spacer po Parku Zdrojowym z przewodnikiem (Pijalnia Wód Mineralnych)

– gry i konkursy z nagrodami

– słodka niespodzianka

Dzień 1

Wyjazd wcześnie rano. Pierwszym punktem dnia będzie zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem olbrzymich ruin Zamku Krzyżtopór, który powstał w I połowie XVII w. Ruiny są naprawdę olbrzymie, ale bardzo dobrze zachowane. Dzięki opowieściom przewodnika i wyjątkowemu klimatowi tego miejsca, na pewno w wyobraźni zobaczycie, jak zamek mógł wyglądać przed wiekami. Jest to jedno z tych miejsc w Polsce, które każdy chociaż raz powinien odwiedzić. W drugiej części dnia przejazd do położonego nad Wisłą na siedmiu wzgórzach, klimatycznego Sandomierza. W czasie spaceru z przewodnikiem zobaczymy m.in. średniowieczną Katedrę Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, magiczną część murów miejskich – Ucho Igielne oraz “skośną” Starówkę, a na niej gotycki Ratusz. Wejdziemy również do “lochów sandomierskich”, czyli podziemnej trasy turystycznej ciągnącej się pod rynkiem. Przestrzenie te powstały w XIV i XV w., jako piwnice i składy dla kupców. Trasa liczy blisko 500 m i pozwala poznać najciekawsze historie Sandomierza i ziemi świętokrzyskiej. Na koniec dnia krótka wizyta w lessowym Wąwozie Jadwigi, unikatowym pomniku przyrody, którego wysokość wynosi ponad 10 m. Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do klimatycznego Kazimierza Dolnego – słynnego miasta poetów i artystycznej bohemy. Spacer po mieście z przewodnikiem, zobaczymy m.in.: Starówkę z urokliwymi białymi domami i słynną studnią, renesansową Kamienicę Przybyłów, XVI-wieczny Kościół św. Jana Chrzciciela. Wdrapiemy się również na górującą nad rynkiem Górę Trzech Krzyży, z której rozpościera się widok na całe miasto i leniwie płynącą Wisłę. Na koniec wizyty w Kazimierzu czeka na nas godzinny rejs w górę Wisły, obok ruin zamku w Janowcu, aż do Mięćmierza i powrót do Kazimierza. Powrót do ośrodka, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Nałęczowa, miasta-ogrodu i spacer po słynnym Parku Zdrojowym. Na jego terenie zobaczymy (z zewnątrz) m.in. budynek „Książę Józef” z II połowy XIX w., Stare Łazienki z początku XIX stulecia, oraz barokowy Pałac Małachowskich. Chwila odpoczynku przy Pijalni Wód Mineralnych i Pijalni Czekolady Wedla, dla chętnych możliwość skosztowania tych specjałów (opłata na miejscu). Powrót do domu w godzinach wieczornych.

Cena od 550 PLN

Cena wycieczki uzależniona jest od wielu czynników m.in. miejsca wyjazdu, ilości uczestników czy cen paliw. Ofertę cenową otrzymują Państwo po wysłaniu zapytania.

Każdą wycieczkę przygotowujemy pod indywidualne wymagania grup. Program wyjazdu jest elastyczny, dzięki czemu możemy dodawać lub odejmować proponowane atrakcje. Zawsze po wysłaniu zapytania otrzymują Państwo od nas spersonalizowaną ofertę. Przepraszamy, ale ceny usług i żywności zmieniają się bardzo dynamicznie, dlatego też na bieżąco przeliczamy każdą wycieczkę, by nie wprowadzać klientów w błąd.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty 🙂

error: Alert: Strona Chroniona